Okuyan toplum, öğrenen toplumdur.
Kitap / Yazar Arama:
KATEGORİLERİMİZ
E-POSTA KAYIT
Yeni çıkan yayınlarımızdan haberdar olmak için bülten listemize kayıt olabilirsiniz.
E-Posta:
KİTAP DETAYLARI
ETKİLİ SUNUMDA EVRENSEL İLKELER VE UYGULAMALAR
Barkod
:
9786054515813
Ebatı
:
14X20 cm
Sayfa Sayısı
:
374 s.
Cilt Sayısı
:
1 cilt
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2018
Liste Fiyatı
:
25,90 TL
AÇIKLAMA
İÇİNDEKİLER
YORUMLAR

Sunum yapmakbirçok insanın en büyük korkusudur, içinden çıkılması çok zor bir iştir, sankidipsiz bir kuyudan gökyüzüne bakmak hissini yaşatır, kuyunun dibinden ne kadarçıkışa yaklaşırsanız, yaklaşın, duygularınız ve korkularınızın etkisi ileçıkışın birden sizden uzaklaştığını ve kendinizi tekrar kuyunun dibinde gibi hissedersiniz.

            Sunum süreci kişisel gelişim aşamasıylabaşlar, sunum hazırlığı ve platformda sunumun yapılması ve değerlendirme aşamalarınınbitimiyle tamamlanır. Bu süreçlerin tamamında, kimin yapacağı, ne zaman yapacağı,nasıl yöneteceği, neler yapacağı ve amacının ne olduğu sorular; Sunum yapanlarıntemel sorularıdır. Soruların cevaplarını bilmiyorlarsa temel sorunlarıdır.

            Sunum yapmak demek yalnızcaplatformda konuşmak, ses ve beden dilini kullanmak değildir, platformda olmaksadece bir safhadır, Etkili sunum için kişisel gelişim ve mutfak çalışmasınınvar olduğunu çok iyi anlamak gereklidir.

            Sunum yapmak toplumuzda yalnızcapower point kullanımı olarak algılanmaktadır, hâlbuki satış için yaptığınızkonuşma, ürün tanıtımı, siyasi bir konuşma, iki kişinin karşılıklı amacı olan diyaloglarbirer sunumdur. Gerçekte sunum hayatımızın her aşamasında yer almaktadır. Amacıolan her konuşma bir sunum olarak nitelenebilir. 

İş hayatını bir yaşam tarzı olarakbenimseyen ve yer zaman gözetmeden başarma azmi gösteren insanlar için hermeslekte rutin bir iş "sunum yapmak"tır. Sunum, Nasıl planlanır?Nasıl yapılır? Nasıl yaşanır? Nasıl öğretilir konusuna kitap, dünyada yapılanbilimsel çalışmaların çıktılarını esas alarak yol göstermektedir. Dünyadaki bilimselçalışma sonuçlarını kaynak göstermesi nedeniyle kitap evrensel ilkeleredayanmaktadır.

            Kitapta, her bölümün amacıfarklıdır, her bölümde yap-bozun parçalarının biraraya getirilmesi mantığıyasunumun değişik gereklilikleri birleştirilmesi ve bu yolla kişisel gelişiminsağlanması hedeflenmiştir.

ETKİLİ SUNUMDA EVRENSEL İLKELER VE UYGULAMALAR hakkında henüz bir yorum bulunmamaktadır.
Maya Akademi Yayın Dağıtım Eğitim Danışmanlık

Telefon: (312) 231 34 03 Fax: (312) 231 34 03
Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır.
Bugün:71 kişi,Toplam:454557 kişi ziyaret etmiştir.
Sayfa Tasarımı: SEREM GRUP