Okuyan toplum, öğrenen toplumdur.
Kitap / Yazar Arama:
KATEGORİLERİMİZ
E-POSTA KAYIT
Yeni çıkan yayınlarımızdan haberdar olmak için bülten listemize kayıt olabilirsiniz.
E-Posta:
KİTAP DETAYLARI
Ana Sayfa»Eğitim Bilimleri»Neden Nedensellik ve Olasılık
Neden Nedensellik ve Olasılık
Barkod
:
9786054515523
Ebatı
:
14*20 cm
Sayfa Sayısı
:
172 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Liste Fiyatı
:
25,00 TL
AÇIKLAMA
İÇİNDEKİLER
YORUMLAR
Bu kitapta sözü edilen pek çok yaklaşım ve görüşe kaynaklarda verilenlerden (üstelik pek çok kaynak da eksik olabilir) hareketle daha ayrıntılı bir şekilde ulaşılabileceğinden, bu kitapta uzun uzun değinilmeyecektir. burada sadece yaklaşım ve görüşlerin olabildiğince önemli noktalarına değinilecek ve kendi bütüncül yaklaşımına yönelik bir akış izlenecektir. İsteyen okuyucu, insanlık tarihi kadar eski tartışmaları içeren yüz binlerce esere tekrar başvurabilir ki, özellikte bu kitabı okuduktan sonra bazı kaynakları tekrar okumakta (bu satırları yazanın da) yarar olduğuna inanmaktayım.

Bir deneme niteliğinde olan bu kitabın içeriği ile hacmi arasında bir uçurum olduğu açıktır. Her bir bölüm çok daha ayrıntılı ve uzun ele almaya adaydır ve layıktır. Ancak, istedim ki bu haliyle okuduktan sonra bir tartışma başlatsın ve gelecek tepkilere göre eğer gerekliyse ayrıntılı ve uzun yazılsın.

Bu nedenle, hem kendi öneri ve bakış açımı yansıtması, hem bir ders kitabı olmaması, hem uzmanlık alanımın tam da bu olmaması ve daha başka açıklamalara gereksinim olduğu için kitabın yapısını "bir deneme" olarak adlandırdım.

Neden Nedensellik ve Olasılık hakkında henüz bir yorum bulunmamaktadır.
Maya Akademi Yayın Dağıtım Eğitim Danışmanlık

Telefon: (312) 231 34 03 Fax: (312) 231 34 03
Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır.
Bugün:39 kişi,Toplam:552309 kişi ziyaret etmiştir.
Sayfa Tasarımı: SEREM GRUP