Okuyan toplum, öğrenen toplumdur.
Kitap / Yazar Arama:
KATEGORİLERİMİZ
E-POSTA KAYIT
Yeni çıkan yayınlarımızdan haberdar olmak için bülten listemize kayıt olabilirsiniz.
E-Posta:
KİTAP DETAYLARI
Ana Sayfa»Eğitim Bilimleri»Değerler Eğitimi
Değerler Eğitimi
Barkod
:
9786054515509
Ebatı
:
16 x 24 cm
Sayfa Sayısı
:
296 s.
Cilt Sayısı
:
1 cilt
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Liste Fiyatı
:
25,00 TL
AÇIKLAMA
İÇİNDEKİLER
YORUMLAR
Bir toplumun geleceği iyi yetişmiş ve karakter sahibi insanlara bağlıdır. Ancak insanlar toplumca kabul görmüş ahlaki karaktere kendiliğinden sahip olamazlar. Bu nedenle öğrenim çağındaki her bireyin uygun ahlaki kararlar ve davranışlar sergilemesine yardımcı olacak değerler ve becerilerle donatılması kaçınılmaz olarak okulların temel amaçları arasındadır. Bireyler, kendilerinin ve çevrenin değerleriyle oluşan bir ortamda yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar. Bireyler sahip oldukları değerleri girdikleri etkileşim süreciyle değiştirebilirler. Bu sürecin içinde bireyin okul yaşantısı çok önemlidir. Aynı zamanda okul, değerler üzerine kurulmuş bir yaşama ve öğrenme alanıdır.

Bu kitabın yazılma amacı toplumu yönlendirme de önemli bir misyona sahip olan öğretmenlerin sahip olduğu değerleri, öğrencilere kazandırmaya çalışırken ne kadar dikkatli davranması gerektiği konusunda farkındalık yaratmaktır. Özellikle de son zamanlarda toplumumuzda meydana gelen olaylara baktığımızda, çoğu sorunun kaynağında sahip olmamız gereken değerlerin eksikliği veya yoksunluğunu görebiliriz. O zaman bu sorun bizi şu problemle yüzleştiriyor: Toplumun yapı taşları olan değerleri öğretmenler nasıl öğretmelidir?

Hazırlanan bu kitabın Eğitim Fakültelerinde seçmeli ders olarak okutulmaya başlayan "değerler eğitimi" dersi için kılavuz kaynak teşkil edeceği öngörülmektedir. Kitapta; değerin ve değer eğitiminin ne olduğuna, değerlerin nasıl sınırlandırıldığına, öğretilirken hangi yöntemlerin kullanıldığına, okul öncesi ve ilkokulda değer eğitiminin önemine, örtük programın değer eğitimine katkısına, saygı – sorumluluk ve yardımseverlik değerinin öğretimi ile ilgili etkinliklere, değerlerin topluma yansımasında önemli yeri olan etkili vatandaşlık ve demokrasi eğitimine, değer öğretiminde güncel yaklaşımlara ve dünyada değer eğitiminin nasıl yapıldığına yer verilmiştir.

Değerler Eğitimi hakkında henüz bir yorum bulunmamaktadır.
Maya Akademi Yayın Dağıtım Eğitim Danışmanlık

Telefon: (312) 231 34 03 Fax: (312) 231 34 03
Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır.
Bugün:43 kişi,Toplam:574953 kişi ziyaret etmiştir.
Sayfa Tasarımı: SEREM GRUP