Okuyan toplum, öğrenen toplumdur.
Kitap / Yazar Arama:
KATEGORİLERİMİZ
E-POSTA KAYIT
Yeni çıkan yayınlarımızdan haberdar olmak için bülten listemize kayıt olabilirsiniz.
E-Posta:
KİTAP DETAYLARI
Ana Sayfa»Sosyoloji»Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanla
Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları
Barkod
:
9786054515370
Ebatı
:
16 x 24 cm
Sayfa Sayısı
:
387 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Liste Fiyatı
:
25,00 TL
AÇIKLAMA
İÇİNDEKİLER
YORUMLAR
Kapsayıcı ve bütüncül bir sosyal hizmetler sistemi oluşturmak devlet olmanın temel gerekliliklerindendir. Türkiye'de karmaşık toplumsal yapı-nın ortaya çıkarttığı ihtiyaç ve sorun-lara yanıt verecek düzeyde gelişmiş bir sosyal hizmetler ağının var olduğu söylenemese de son yıllarda sosyal hizmetler sistemi içinde sunulan hiz-met ve programların nitelik ve nicelik olarak geliştiği açıktır.

Türkiye'de sosyal hizmetlerin ve sosyal hizmet mesleğinin gelişmesi alana özgü bilgi ihtiyacının önemli öl-çüde artırmıştır. Sosyal hizmete iliş-kin(Türkçe) yazılık kaynakların, son yıllarda yayınlanan mesleki-akademik çalışmaların sayısında önemli artışlar olmasına karşın, oldukça yetersiz kaldığı açıktır.

Bu çalışmanın yukarıda ifade edi-len her iki ihtiyacı karşılama yolunda önemli bir adım olduğu düşünülmek-tedir. Elinizdeki bu çalışma, kamu yö-netimi, sosyal politika ve sosyal hiz-met disiplinlerini buluşturmaktadır. Bu açıdan bir ilktir. Böylece sosyal hizmet mesleğinin uygulama alanla-rından, mesleğin temel karakteristik-lerine ve değişen doğasına, sosyal hizmet uygulamalarını şekillendiren sosyal politika düzenlemelerinden güncel kamu yönetimi tartışmalarına kadar birçok alanı kapsamak olanaklı olmuştur.

Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları hakkında henüz bir yorum bulunmamaktadır.
Maya Akademi Yayın Dağıtım Eğitim Danışmanlık

Telefon: (312) 231 34 03 Fax: (312) 231 34 03
Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır.
Bugün:63 kişi,Toplam:530648 kişi ziyaret etmiştir.
Sayfa Tasarımı: SEREM GRUP